Blog

Script Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Script kurulumu nasıl yapılır? Kurumsal web sitesi ya da e ticaret sistemlerimizden birisi… Php altyapılı hazır site satın aldınız fakat nasıl kurulum yapacağınızla ilgili bilginiz yok. bu yazımız sizin için…

Web site scripti kurulumu, kullanılan scripte ve kurulum yöntemine göre değişmektedir.. Ancak, aşağıdaki adımlar Script kurulumu nasıl yapılır? sorularınızı tamamen ortadan kaldırır.

  1. İlk olarak, web sitenizin barındırıldığı sunucuya erişmeniz gerekiyor. Bu bir kontrol paneli veya FTP gibi bir arayüzle yapılabilir.
  2. Daha sonra, kullanacağınız scripti indirmeniz gerekiyor. Script bir .zip veya .tar.gz dosyası şeklinde sunulur.
  3. Scripti indirdikten sonra, dosyaları sunucuya yüklemeniz gerekiyor. Bu adımı FTP arayüzü kullanarak veya doğrudan sunucu üzerinde çalışan bir dosya yöneticisi kullanarak yapabilirsiniz.
  4. Script dosyalarını sunucuya yükleyin
  5. mysql veritabanı oluşturun.
  6. cpanel veya plesk panelinizin içerisine girin.  phpmyadmin üzerinden, oluşturduğunuz veritabanına yüklediğiniz script dosyasını bulun.
  7. içerisindeki .sql dosyasını içe aktarım yapın
  8. içe aktarım yaptıktan sonra veritabanınızı scriptin kurulu olduğu yerdeki genellikle config.php olan dosyanıza tanıtımını yapınız. (scripte göre değişiklik gösterebilmektedir.)
  9. Bütün ayarlamaları yaptıktan sonra, scriptinizi sunucuda kurmak için gerekli tüm adımları takip edin. Bu adımlar veritabanı ayarları, site ayarları ve diğer konfigürasyon ayarlarndan biridir.
  10. Tüm ayarları tamamladıktan sonra, scriptinizin kurulumu tamamlanır.

Web sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz…

Bu adımlar birbirinden farklı özelliklere sahip scriptler için farklıdır. Birçok sistemde benzer bir yöntem mevcuttur. WSO için, ayrıntılı kurulum talimatları sunuyoruz. Siz de bu talimatları izleyerek kurulum sürecinizi kolaylaştırın.. Herhangi teknik bir problemde ekibimize 7/24 ulaşabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir