E-Ticaret

E TİCARETTE SATIŞLARI ARTIRMANIN YOLLARI NELERDİR?

E TİCARETTE SATIŞLARI ARTIRMANIN YOLLARI detaylıca araştırılmalıdır.  Kazanç elde etmek için harekete geçtiniz ve bir hevesle girişmiş olduğunuz internetten satış yapmak üzere çıkılan yolda maceranız ivme kazanamadı ise durup düşünmenin zamanı demektir.
E ticaret ile satış yapmak için girişimcilik dünyasına adım attığınızda e ticaret yaparken bilinmesi gerekenler ve e ticarette dikkat edilmesi gereken adımlar konusunda bir yazı derledik. Keyifli okumalar…

Sosyal Mecralardaki Marka Bilinirliğinizi Artırın

E ticarette satışları artırmanın yolları için tavsiyelerimiz bu yazıda. Müşteri ve ziyaretçilerinizin sizi takip edeceği kanalları profesyonelce oluşturun. Web sitenizi kurun. Bu aşamada tüm önerileri

Kurumsal logo hizmeti , marka tanıtım videonuz ve üreteceğiniz seo uyumlu bilgilendirici içerikler ile bir kitle edinmelisiniz.
E ticarette satışları artırmanın yolları için İçerikleriniz konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli detay özgünlük durumunuzdur. Özgün içerik algoritma için en kıymetli içeriktir. Web sitenizde, İnstagram ve facebook hesaplarında özgün içerikler süretin.

Kampanya Ve İndirim Yapmaktan Kaçınmayın

Pek çoğumuz black friday, kampanya dönemleri indirimi, işbirlikleri gibi konularda sıcak bakmasa da dönemsel olarak müşter, ziyareti, alışkanlıkları ve sadakati göz önüne alınarak e ticaret sitesi üzerinde kampanyalar tanımlamalıdır. Kısa süreli dikkat çekici akıllı reklamlar internetten satış yapma alışkanlığı olan tüm müşteriler için sizi vazgeçilmez bir marka olarak lanse edecektir. E ticarette Çok satan ürünler kategorisini ve e ticaret sitesi alışverişlerinde kargo avantajlarını müşteriye sunun.

Farklı Satış Kanalları İle İş Birliklerini Değerlendirin

E ticarette satışları artırmanın yolları aynı sektörde hizmet verdiğiniz dijital mağazalar ile ortak kampanyalar düzenlemekten geçer, unutmayın! Mağaza entegrasyonlu e ticaret sitesi tercih edin.  Xml modüllü altyapı  ile pazaryerlerinde bulunun.

Dijital Reklamları Aktif Kullanın / Sitenizin Verilerini Sürekli Optimize Edin Ve Analizleyin

⦁ Diğital reklamlardan elde ettiğiniz çıktıları sürekli değerlendirin. E ticaret sitesi hangi kullanıcılar tarafından daha fazla izlenme alıyor bakın. Müşteri huninizi ölçümleyin. Potansiyel hedefinizi daraltın. E ticarette satışları artırmanın yolları  google araçlarını iyi ölçümlemekle mümkündür. Sitenizin kullanıcı verilerini analizletme konusunda çekimser davranmayın. E ticaret sitesi sadık müşterilerine uzun zamandır alışveriş yapmıyorlar ise ulaşmaktan çekinmeyin.

REKLAM ALANINDA YETKİN DEĞİLSENİZ MUTLAKA BİR UZMANDAN DESTEK ALIN.

Ürünlerinizi Güncel Kılın

⦁ Ürün başlıkları, ürün açıklamaları konusunda hassas davranın. SEO uyumlu içeriklerin tercih edildiğini unutmayın.
⦁ Ürün fotoğraflarını detaylı yükleyin. Fotoğraflarınızı yüklerken profesyonel şekilde düzenlendiğinden emin olun. Gerekirse bu konuda destek alın.
⦁ Bilgilendirici içerikler üretin. Ürünlerinizde müşteri yorum ve deneyimlerine yer verin. Ürün varyasyon ve stoklarını güncel tutun. Az kalan ürünleri mutlaka belirtin müşteriler bu ürünleri daha çok sepete eklemektedir.
⦁ Kargo avantajlarını gösterecek içerikler kullanın.
E Ticaret Web Sitenizi Düzenleyin
⦁ Müşteri e ticaret sitesinden alışveriş yapmak için siteye girdiğinde birkaç saniyede sitede kalıp kalmayacağına karar verir.
⦁ E ticaret sitesi için Sade, yalın ve kullanışlı bir arayüz tercih edin. En çok satan ürünlere anasayfanızda yer açın. SSS sıkça sorulan sorular kısmınız olsun. Telefondan alışveriş ve ziyaretler için Mobil tasarımı iyi responsive e ticaret web sitesi kullanın. Sosyal medya linklerini e ticaret sitesi sayfalarına ekleyin. Seo uyumlu makale ve blog yazılarıyla web sitesi ziyaretlerini artırın. İndeklenme nasıl artar sorusunun nihai cevabı iyi bir blog sayfasına sahip olmaktır. Bilgilendirici sade bir dille yazılan yazılar e ticaret sitenizi ziyaret edenleri ve doğal olarak müşterilerinizi fazlasıyla artırır.
Piyasayı, Rakipleri Ve Sektörünüzü Yakından Takip Edin. Benzer içerikler üreten yabancı sayfalar, işletmeler ve kişileri takibe alın.  Online kurslar ve gruplara dahil olun.
Kapsamlı E ticaret web sitesi deneyimleri yaşayan müşterilerimiz arasında sizleri de görmek isteriz. Yeni projeler ve mevcut işlerinize destek için bize ulaşın!

5 “E TİCARETTE SATIŞLARI ARTIRMANIN YOLLARI NELERDİR?”ile ilgili düşünceler

 1. aleyna uğur dedi ki:

  E-ticarette satışları arttırmanın en iyi yolu instagram ve facebooktan geçmekte sosyal mecralarda ne kadar popüler olursanız o kadar fazla ürün satmanıza olanak tanımakta. sosyal medya olarak instagram da ve facebookta e ticaret sitenizi aktif tutarsanız satış arttırmanız kat ve kat arttırmakta.

 2. Merve Arslan dedi ki:

  e-ticarette satışları arttırmanın yolu aslında şans işidir. şansınız seo da ve sosyal medya da iyi giderse satışlarınızı arttırabilirsiniz sabredin ilk bir kay ay asla bir karlılık beklemeyin. beklerseniz eğer e-ticarette satışlarınızı arttıramazsınız…

 3. Recep Gürsu dedi ki:

  iş birliklerinden ziyade başka platformlarda da kendinizi geliştirin. e-ticarette satışları arttırmanın en iyi çözüm yolu başka e-ticaret platrofmlarla anlaşıp ürün takasında bulunmak. a firmasından bir ürün tedarik edip ona kendi ürününüzü yerleştirmeniz ürün çeşitliliğinizi arttırmakla beraber anlaştığınız firma ile de satışlarınızı arttırabilirsiniz

 4. fatih şahin dedi ki:

  e ticarette satışları arttırmanın en iyi yolu bence SEO yapmaktan geçiyor seoyu ne kadar düzenli yaparsanız o kadar büyük satışlar hedefleyebilirsiniz. sosyal medya kanalları da önemli ama seo kadar etkili ve rahat olmuyor

 5. Hilal dedi ki:

  E ticarette satış yapmak için olaya ilk atıldığımda umutluydum. Biraz dalgalı bir süreç yaşadım ve ve hala yaşıyoruz. e ticarette satışları artırmanın yolları üzerine çok araştırdık. sosyal medyada satış yapmak, e ticaret sitesi kurmak gibi pek çok fikir çıktı her kafadan. bir site kurduk. bu tarz e ticarette püf noktalar üzerine destek olan e ticaret site yapılarını kullandık. Gidişatımız ile ilgili bir youtube kanalında da paylaşımlar yapıyoruz. E ticarette satış taktikleri için yakında yine buralarda olacağım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir